
Több szakma képviselője gyűlt össze a Városházán azért, hogy a kóbor kutyák ügyéről egyeztessenek. A megbeszélésen elhangzott, hogy a kóbor állatok főleg a szegregátumokban szaporodnak, ahonnan a város egész területére tovább vándorolnak.
Jony Wispo, az Aggtelek Környéki Állatvédő Egyesület vezetője régóta dolgozik a környéken. Úgy vélik, az ebtelep bővítése nem jelent hosszú távú megoldást, ugyanis az új szaporulatokkal pillanatok alatt megtelnének a plusz kennelek.
„Lényegét tekintve a célunk az lenne, hogy öt kikerülő kutya helyére ne kerüljön azonnal be tíz, illetve tizenöt. Ehhez úgy gondoljuk, hogy mindenképpen prevenciós tevékenységeket kell folytatni hatóságok bevonásával és bízunk benne, hogy jelentősen fogjuk tudni csökkenteni a bekerülő kutyáknak a számát” – mondta Szlabik Erik, az ÓVI szervezési és köztisztasági osztályvezetője.
Erre egy átfogó program elindítását tervezik, amely az edukációra épül.
„Célunk, hogy a városban egyre jobban elharapódzó kóbor kutya helyzetet megoldjuk. Ennek kapcsán már egy viszonylag régóta segítő állatvédő szervezettel ültünk le a mai napon, valamint a rendvédelem és az állategészségügy kollégáival közösen, hogy elindítsuk majd azt a tervet ebben az évben, aminek kapcsán edukáció és folyamatos jelenlét mellett lehetővé fogjuk tenni azt, hogy mindenki megtanulja a felelős állattartás követelményeit, és emellett a kutyáját chippeltesse és lehetőség szerint ivartalanítva legyen” – hangsúlyozta Janiczak Dávid, polgármester.
Ezekben az állatvédők tudnak majd segítséget nyújtani. A kóbor kutyák kérdése hosszú ideje gondot jelent a városban. A PCAS Állatmentő és Környezetvédő Egyesület – Pocahontasz Állatotthon szakemberei évek óta segítenek ebrendészeti telepeknek, valamint dolgoznak szegregátumokban azon, hogy felelős állatartásra tanítsák a lakókat.
Dr. Ádám Antal hatósági állatorvos több kérdést is feltett a szervezetnek a működésükről, korábban elért sikerekről, tapasztalatokról. Soós Attila kapitányságvezető és Kovács Imre rendészetvezető-helyettes, valamint Molnár Gábor az ÓVI vezetője is egyetértett abban, hogy közös a céljuk. Minden résztvevő azt szeretné, hogy megoldás szülessen.
„Elég nagy feladat, de mivel van hatósági, vezetőségi és minden irányból akarat, így megoldható. Ahogy mondtam már, mi ilyen helyeken nagyon szívesen segítünk, főleg az állatvédelmi tapasztalatunkkal és a prevenciós munkában, a felvilágosításban, illetve az állatoknak az életminőség javítása, a helyszíni ellenőrzések közös szervezett akciókon belül, a lakosság felvilágosítása, tehát gyakorlati dolgokban tudunk segíteni amellett, hogy az ebrendészeti telepen is próbálunk minél több állatnak megoldást találni, hogy legyen folytatás, legyen családja” – tette hozzá Vidra Betty, a PCAS Állatmentő és Környezetvédő Egyesület – Pocahontasz Állatotthon elnöke.
A közös munka tehát egy átfogó program kidolgozásával kezdődik el.











