
Számos szolgáltatás várta a SZIKSZI tornatermében a diákokat, hiszen szakmai projektnapot tartottak, ezzel zárták az idei Pénz7-et. A lényeg az volt, hogy jól érezzék magukat és bemutassák egymásnak és tanáraiknak ötleteiket.
„Úgy gondoltuk, hogy az édesség az menni fog, hogy ezt fogják a legtöbben vásárolni és nagyon a dizájnra mentünk rá. Tudtuk, hogy sokan sütnek, de mi inkább a szépségre mentünk. Előrendelésben is lehetett tőlünk vásárolni, tehát már előre eladtunk egy csomó süteményt” – mondta Szimel Bíborka, a Széchenyi István Katolikus Technikum és Gimnázium tanulója.
Az igazgató szerint nagyon lelkesek voltak a tanulók, sokat készültek erre a napra, a legtöbben már két hete ezen dolgoztak.
„Alapvetően egy kiállítás és egy vásár az, amivel minden évben meg kell küzdeniük a tanulóknak. Igyekszünk minden évben más témakört kitalálni, ebben az évben mivel majdnem egy napra esik, ezért a nőnap lett a téma, amit fel kellett dolgozniuk. Tulajdonképpen rájuk van bízva, hogy milyen ötlettel készülnek, nem feltétlen kell termékkel készülni, hiszen szolgáltatást is lehet értékesíteni. Úgyhogy nagyon jó és kreatív ötletek születtek. Van például mozi, ahhoz külön forgattak filmet a diákok, illetve nagyon sok kreatív szolgáltatást találtak ki és ezzel dolgozták fel ezt a mai napot” – emelte ki Hajdu Krisztián, a Széchenyi István Katolikus Technikum és Gimnázium igazgatója.
A csoportok közül sokan árusítottak különféle édességeket, szendvicseket, de voltak, akik mozit üzemeltettek az ebédlőben. Popcornt és nachost is árultak a saját készítésű film mellé.
„A film az Üvegtigris, ez inkább egy vicces film, sok poén van benne, ezért választottuk ezt. A forgatás három napig zajlott, egész napos volt. Jó hangulata volt a forgatásnak, volt sok baki is” – nyilatkozta Hendrik Vivien, a Széchenyi István Katolikus Technikum és Gimnázium tanulója.
A pedagógusok értékelő lapokkal a kezükben járták a vállalkozások standjait. Több szempontot is figyelembe vettek. Ilyen volt a pultok kinézete, a kreativitás, az értékesítés folyamata, vagy a csapat összetartó ereje. A tanulók egy része társasjátékozott egy üzleti alapú játékkal.
„A játék arról szól, hogy raktárról raktárra megyünk, és az értékeket megmutatva fejlődünk, ezáltal gyűjtünk össze pontokat, amiket kijelölünk a társasjátékban. Gyűjtésükkel majd az áruk fel és lerakásával tudunk még több pontot gyűjteni, és így tudjuk megnyerni a játékot” – fogalmazott Nagy Bence, a Széchenyi István Katolikus Technikum és Gimnázium tanulója.
Egy hasonló bajnokságon már országos döntőbe jutottak a tanulók. Több dobozzal beszereztek a játékból, így házi bajnokságokat is szerveznek a jövőben. Cél, hogy a diákok játékos formában ismerkedjenek a logisztikával.












